Ostatnio dodane

Mapki lokalizacji

Baza lokalowa

Biuletyn Informacji Publicznej
01.10.2014
BUDYNEK I TEREN WOKÓŁ DZIENNEGO DOMU WSPARCIA
 
Budynek DDW
Budynek DDW
Altanka znajdująca się na terenie DDW
 
POMIESZCZENIA W DZIENNYM DOMU WSPARCIA
 
PRACOWNIA ARTYSTYCZNA - to miejsce przyjazne, gdzie można ciekawie spędzić czas wolny. Jest to także miejsce, w którym odbywają się zajęcia terapeutyczne, najczęściej zajęcia plastyczne, zdobnicze, hafciarstwo i wszelkie robótki ręczne. W efekcie powstają piękne prace, które ozdabiają wnętrza naszych pracowni. Tam też dyskutujemy na różne tematy.
 
Pracownia artystyczna
PRACOWNIA MULTIMEDIALNA – w niej uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności związane z obsługą komputera, poznają różnorodne programy oraz realizują swoje zainteresowania i hobby poprzez kontakt z Internetem, jak również ćwiczą pamięć i koncentrację uwagi poprzez odpowiednie programy komputerowe. Mogą także posiąść umiejętności związane z obsługą urządzeń takich jak: drukarka, skaner, ksero, jak również nauczyć się bindować i laminować. Oglądamy tam również programy telewizyjne oraz gramy w gry na konsoli X-BOX.
 
Pracownia multimedialna
PRACOWNIA ZDROWIA - w sali tej uczestnicy łączą przyjemne z pożytecznym, gdzie poprzez ćwiczenia wspomagające ich stan ruchowy odprężają się i rozluźniają. Mogą korzystać z: kinezyterapii czynnej i biernej, ćwiczeń na sprzęcie rehabilitacyjnym, zajęć manipulacyjnych. W pracowni tej pielęgniarka m.in. mierzy ciśnienie i udziela porad zdrowotnych. Jest to również miejsce pracy psychologa.
 
Pracownia zdrowia
PRACOWNIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO – w sali tej prowadzone są zajęcia kulinarne oraz z zakresu trening czynności domowych. Znajduje się tu niezbędny sprzęt do prowadzenia tego typu zajęć, w tym kuchenka z piekarnikiem, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, lodówka drobny sprzęt kuchenny, pralko – suszarka, żelazko itp. W Sali tej uczestnicy spożywają również obiady.
Kuchnia
ŁAZIENKI – dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, mają tu również możliwość skorzystania z prysznica.
BOISKO WIELOFUNKCYJNE - na terenie tego boiska uczestnicy mogą brać udział w grach i zabawach zespołowych, przygotowywać się do turniejów sportowych oraz poprawiać swoją ogólną kondycję fizyczną.
 
Boisko
ALTANA - to miejsce zaciszne, przytulne, w którym można się schronić przed słońcem, wypić herbatkę, kawkę, porozmawiać w miłej atmosferze, a przede wszystkim upiec kiełbaskę na grillu, który znajduje się wewnątrz altany.
 
Altana
 
Altana
KOMPLEKS REKREACYJNO-SPORTOWY - podczas ładnej pogody uczestnicy mają możliwość poćwiczyć na świeżym powietrzu korzystając z urządzeń poprawiających kondycję i ogólną sprawność oraz pograć w gry stolikowe.
 
Kompleks rekreacyjno-sportowy
 
Kompleks rekreacyjno-sportowy