30.03.2011
  DWORZEC PKP
  ul. Długosza1, 68-200 Żary

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej oraz postój taxi znajduje się przy ul. Długosza. Otoczenie dworca nie jest przystosowane, naprzeciwko wejścia znajduje się wysoki krawężnik i nierówny chodnik. W holu nie można skorzystać z telefonu.
 

Wejście do obiektu

Dworzec PKP jest obiektem otwartym. Gdy wejdziemy na jego teren od razu zobaczymy pierwszą przeszkodę- bardzo długie, strome schody. Osoby niepełnosprawne ruchowo, mają duży problem z wejściem na dworzec. Jeśli już musimy skorzystać z usług PKP, a jesteśmy osobami niepełnosprawnymi,  możemy dojść do południowej strony dworca od południowej strony dworca, od ul Kolejowej. Znajduje się tam jednak następna przeszkoda-torowisko, droga jest błotnista i z wybojami. Drzwi są odpowiednio szerokie, jest w nich zamontowany uchwyt, ułatwiający otwieranie.

Dostosowanie obiektu

 Brakuje wielu udogodnień by można było swobodnie i bezpiecznie poruszać się na terenie dworca przede wszystkim poręczy wzdłuż ścian i antypoślizgowych posadzek. Niewidomi oraz osoby słabo widzące, mogą napotkać trudności, ponieważ nie ma oznaczeń ułatwiających poruszanie się po obiekcie. Jedyne udogodnienia to: odpowiednia szerokość korytarzy, brak progów w podłodze. By przejść na drugi peron trzeba pokonać tory. Niestety toalet na dworcu nie ma.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

 Osoby niepełnosprawne mogą mieć problem z kupieniem biletu, ponieważ brakuje pracownika posługującym się językiem migowym. Strona internetowa PKP (www.pkp.pl) nie jest dostosowana do potrzeb osób niewidomych i słabo widzących. Na stronie można zobaczyć aktualny rozkład jazdy pociągów oraz uzyskać informacje o usługach świadczonych przez PKP. Nie ma osób, które mogłyby Ci pomóc w poruszaniu się. Radzimy przyjść z opiekunem.