21.03.2011
Patryk Szczęsny
 
tel. (68) 3743688
 ul. Telemana 1

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej (w kierunku ul. Paderewskiego) znajduje się w odległości około 180 m, na ul. Wieniawskiego. Postój taxi znajduje się na tej samej ulicy, w odległości 280 m. Miejsc parkingowych jest około 100. Osoby, które mają problem z poruszaniem się, mogą parkować auta naprzeciwko wejścia do budynku. Bezpośrednie otoczenie budynku jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie chodniki są równe, a krawężniki niskie. W obiekcie, po lewej stronie od wejścia, znajduje się budka telefoniczna.
 

Wejście do budynku

Budynek wyposażony jest w pochylne oraz dodatkowe poręcze. Drzwi wejściowe są szerokie, mają też zamontowane uchwyty, ułatwiające otwieranie. We wnętrzu budynku jest duże pomieszczenie, w którym bez problemu możesz poruszać się na wózku. W tej sali znajdują się kasy, które są wyposażone w specjalną bramkę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostęp do wyższych kondygnacji nie jest możliwy.

Dostosowanie budynku

Na pływalni znajdują się specjalne szatnie dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia są obszerne i duże, więc można manewrować wózkiem. Posadzki są antypoślizgowe, różnią się fakturą i kolorystyką. Progów w podłodze nie ma, futryny są poszerzone, szerokość korytarzy także jest odpowiednia. W budynku brakuje dodatkowych poręczy wzdłuż ścian. Na teren pływalni można wjechać wózkiem, jednak brakuje urządzeń pomocniczych, np. podnośników, które pomogły osobie niepełnosprawnej wejść do wody, jak również bezpiecznie i komfortowo skorzystać z masaży wodnych. Niewidomi oraz osoby słabo widzące także mogą napotkać trudności, ponieważ nie ma oznaczeń ułatwiających poruszanie się. Toaleta jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo, znajduje się ona na parterze przy wejściach do biur oraz obok szatni.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Osoby niesłyszące mogą mieć problem w porozumiewaniu, ponieważ brakuje osoby posługującej się językiem migowym. Pływalnia posiada stronę internetową (www.mosriwzary.strefa.pl), ale nie jest ona przystosowana do potrzeb osób niewidomych. Kasy są zbyt wysokie dla klienta niepełnosprawnego. Pracownicy z kasy pomogą Ci w poruszaniu się, jeśli jest taka potrzeba.