13.01.2011
 
tel.: (0-68) 374-39-58
ul. Św. Brata Alberta 4
 

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej (w kierunku ul. Ułańskiej) znajduje się przy ul. Okrzei około 300 m od budynku, a postój taxi przy sali widowiskowej "Luna" (ok. 700 m.). Miejsca parkingowe zlokalizowano przy budynku, jest ich ok. 20. Otoczenie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jest możliwość skorzystania z telefonu w sytuacjach alarmowych, w biurze na parterze, po lewej stronie od wejścia.

Wejście do budynku

Wejście do budynku jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach. Odpowiednia szerokość drzwi wejściowych pozwala wjechać wózkiem inwalidzkim, brakuje dodatkowych poręczy, windy. Dostęp do wyższych kondygnacji, dla osoby poruszającej się na wózku, nie jest możliwy, bo schody są zbyt strome.

Dostosowanie budynku

Budynek potrzebuje paru przeróbek, by był przystosowany dla niepełnosprawnych. Pomieszczenia są zbyt wąskie, aby manewrować wózkiem. Następnym problemem jest brak poręczy wzdłuż ścian, pomagających w poruszaniu się. Posadzki w pomieszczeniach są antypoślizgowe, różną się fakturą oraz kolorystyką. Progi w drzwiach są zbyt wysokie, ale futryny są poszerzone. Brakuje toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo oraz oznaczeń dla niewidomych, ułatwiających im poruszanie się.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Osoby głuche powinny przyjść z tłumaczem, ponieważ brakuje osoby posługującej się językiem migowym. Koło Żarskie Towarzystwa nie posiada strony internetowej, ale informacje o tej organizacji możesz znaleźć na stronie internetowej (www.bratalbert.org.pl). Interesanci przyjmowani są w biurze na parterze, po lewej stronie od wejścia. Osoba z biura pomoże Ci w poruszaniu się jeśli będzie taka potrzeba.