Transport

Biuletyn Informacji Publicznej
30.03.2011
Dworzec PKS
ul. Przeładunkowa 1 68-200 Żary
 

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej znajduje się przy ul. Ułańskiej 1, oddalony jest od dworca około 200 m, a postój taxi przy dworcu PKP, w odległości 100 m. Otoczenie dworca nie jest przystosowane, Naprzeciw wejścia znajduje się wysoki krawężnik i nierówny chodnik. Automat telefoniczny znajduje się po prawej stronie Dworca, przy kiosku Ruchu.

Wejście do budynku

Dworzec PKS jest obiektem otwartym. Przy wejściu na jego teren wybudowana jest pochylnia. Naprzeciw niej znajduje się hol dworca. Szerokość drzwi jest odpowiednia, zaopatrzone są w uchwyt, próg w drzwiach jest jednak zbyt wysoki.

Dostosowanie obiektu

Aby dostać się na perony musisz pokonać nierówności i wysoki krawężnik. Perony są oddzielone barierkami, które mają odpowiednią szerokość, by można było wjechać wózkiem. Toalety znajdują się po prawej stronie od wejścia, nie są jednak dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Niewidomi oraz osoby słabo widzące mogą napotkać trudności, ponieważ nie ma oznaczeń ułatwiających poruszanie się po obiekcie.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Osoby niesłyszące mogą mieć problem z kupieniem biletu, ponieważ brakuje osoby posługującej się językiem migowym. Rozkłady jazdy na peronach są zbyt wysoko, by osoba na wózku mogła je odczytać. Zapoznać się można jednak z nimi w holu, choć problem z tym mogą mieć osoby słabo widzące. Strona internetowa PKS-u (www.pks.zary.pl) nie jest dostosowana do potrzeb niewidomych oraz słabo widzących.  
Na stronie można zobaczyć aktualny rozkład jazdy autobusów oraz zyskać informacje o usługach świadczonych przez PKS, telefony do komórek organizacyjnych. Nie ma osób, które mogłyby Ci pomóc w poruszaniu się.