Obiekty Sportowe

Biuletyn Informacji Publicznej
22.03.2011
 
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Prusa (sala gimnastyczna)
tel. (0-68) 374 36 76
ul. Podwale 16, 68-200 Żary
 

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej (w kierunku ul. Żagańskiej) znajduje się na ul. Podwale 14, w odległości ok. 200 m, na ul. Ratuszowej. Miejsca parkingowe znajdują się przy budynku, jest ich około 20. Naprzeciw wejścia umieszczono jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Jest ono oznaczone prawidłowo. Chodnik, który otacza salę gimnastyczną, jest równy, a krawężniki przy wejściach obniżone. Z telefonu można skorzystać tylko w sytuacjach alarmowych w biurze, które znajduje się po prawej stronie od wejścia.

Wejście do budynku

Budynek wyposażony jest w pochylnie oraz dodatkowe poręcze. Drzwi wejściowe są szerokie, mają też zamontowane uchwyty ułatwiające otwieranie. Wewnątrz budynku znajduje się duże pomieszczenie, po którym bez problemu możesz poruszać się na wózku inwalidzkim. Dostęp na taras widokowy nie jest możliwy. Osoba niepełnosprawna, chcąca obejrzeć mecz lub turniej, może wjechać na salę.

Dostosowanie budynku

Progów w podłodze nie ma, futryny są poszerzone, szerokość korytarzy także jest odpowiednia. W budynku brakuje dodatkowych poręczy wzdłuż ścian oraz antypoślizgowych posadzek. Podłogi różnią się fakturą i kolorystyką. Na wszystkich schodach są naklejone oznaczenia dla osób słabo widzących. Placówka dostosowała znajdującą się na parterze toaletę do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, jednak aby się do niej dostać trzeba pokonać trzy schodki.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Osoby głuche mogą mieć problem z porozumiewaniem się, ponieważ brakuje pracownika posługującego się językiem migowym. Strona internetowa (www.lo.zary.pl) nie jest przystosowana dla osób niewidzących i słabowidzących. Pracownicy pomogą Ci w poruszaniu się w razie potrzeby.