Obiekty Sportowe

Biuletyn Informacji Publicznej
22.03.2011
 
Stadion "Promień’’
tel. (0-68) 374 25 84
ul. Zwycięzców 38, 68-200 Żary
 
 

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej (w kierunku ul. Zgorzeleckiej) znajduje się przy ul. Okrzei, około 350 m od stadionu. Natomiast postój taxi w odległości ok.380 m, koło sali widowiskowej ‘’Luna’’. Miejsca parkingowe umieszone są naprzeciw bramy wjazdowej, jest ich około 50. Osoby niepełnosprawne mogą wjechać na teren stadionu. Chodniki wokół stadionu są nierówne, a krawężniki zbyt wysokie. W obiekcie znajduje się budka telefoniczna z której można zadzwonić.

Dostosowanie obiektu

Stadion jest obiektem otwartym. Brama wejściowa jest szeroka. Bez problemu można wjechać wózkiem inwalidzkim. Osoby niepełnosprawne mogą obejrzeć mecz bez wychodzenia z samochodu, ponieważ są wpuszczane na teren obiektu. Trybuny nie są dostępne. Problemem może być też toaleta, która nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Osoby niesłyszące mogą mieć problem z porozumiewaniem się, ponieważ brakuje osoby posługującej się językiem migowym. Oficjalna strona internetowa (www.ukspromienzary.com) nie jest przystosowana do potrzeb osób niewidomych i słabo widzących. Osoba z kasy pomoże Ci w poruszaniu, jeśli zajdzie taka potrzeba.