Organizacje Pozarządowe

Biuletyn Informacji Publicznej
12.01.2011
 
tel.: (0-68) 374-67-18
ul. Podchorążych 15
 

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej znajduje się przy ul. Ułańskiej 1, około 150 m od budynku, a postój taxi w odległości 50 m, na ul. Podchorążych 39. Miejsca parkingowe znajdują się przy kinie "Pionier", jest ich ok. 20, w tym koperta, ale zbyt wąska, parkujące obok pojazdy utrudniają wyjście z samochodu. Poza tym wysoki krawężnik stanowi przeszkodę w dojściu do budynku. Chodniki są nierówne, jest możliwość skorzystania z telefonu w sytuacjach alarmowych, kiedy jest otwarty Punkt informacyjno-konsultacyjny

Wejście do budynku

Wejście do budynku nie jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach, a także dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Brakuje pochylni, windy, poręcz jest tylko po lewej stronie. Dostęp do wyższych kondygnacji nie jest potrzebny, ponieważ siedziba znajduje się na parterze.

Dostosowanie budynku

Brakuje dodatkowych poręczy wzdłuż ścian oraz uchwytów. Posadzki w pomieszczeniach są antypoślizgowe. Futryny są zbyt wąskie, dla osób na wózku. Siedziba składa się z trzech pomieszczeń, kuchni, gabinetu przyjęć i świetlicy. Gabinet jest obszerny z podłogą wyłożoną panelami. Toaleta nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku nie ma oznaczeń dla niewidomych, ułatwiających im poruszanie się.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Niesłyszący mogą mieć problem w porozumiewaniu się, ponieważ brakuje osoby posługującej się językiem migowym. Misja posiada stronę internetową (www.teenchalange.pl), ale nie jest ona przystosowana do potrzeb osób niewidomych. Możesz skorzystać z pomocy każdego pracownika punktu. Radzimy przyjść z opiekunem.