Organizacje Pozarządowe

Biuletyn Informacji Publicznej
12.01.2011
 
tel.: (0-68) 375-83-25
ul. Podchorążych 4a
 

Usytuowanie

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej znajduje się przy ul. Ułańskiej 1 około 150 m od budynku, a postój taxi w odległości 100 m, na ul. Podchorążych 39. Miejsca parkingowe znajdują się, przy świetlicy Towarzystwa, nie są jednak wyznaczone. Otoczenie wokół budynku jest nierówne, nie utwardzone. Jest możliwość skorzystania z telefonu w sytuacjach alarmowych, w świetlicy.

Wejście do budynku

Drzwi wejściowe są odpowiednio szerokie, lecz przeszkodą są dwa wysokie schody. Nie ma też uchwytu ułatwiającego otwieranie.

Dostosowanie budynku

Pomieszczenie jest obszerne, futryny poszerzone, ale z progami. Brakuje dodatkowych poręczy wzdłuż ścian. Posadzki w pomieszczeniu wykonane są z paneli, mają też różną fakturę i kolorystykę. Niewidomi oraz osoby słabowidzące, mogą napotkać trudności, ponieważ nie ma oznaczeń ułatwiających poruszanie się. Toaleta także nie jest przystosowana, szczególnym utrudnieniem są zbyt wąskie drzwi.

Obsługa klienta niepełnosprawnego

Osoby głuche nie powinny mieć problemu z porozumiewaniem się, bowiem w TPD pracują osoby posługujące się językiem migowym. Towarzystwo nie posiada strony internetowej, więc po wszelkie informacje musisz udać się do jego siedziby. Pracownicy pomogą Ci w poruszaniu się, jeśli będzie taka potrzeba.